ЗАХОДИ З ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Для виконання заходів з практичної підготовки майстри виробничого навчання проводять навчання та підвищення кваліфікації за програмами постійно діючих семінарів, як за цільовим призначенням з виконання певних функцій чи групи робіт за позаштатними посадами в єдиній державній системі цивільного захисту, так і на замовлення, відповідно до потреб органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань надзвичайних ситуацій, захисту населення і територій від їх наслідків, техногенної та пожежної безпеки, реалізують програми практичної підготовки з проведення безпосередньо на виробництві спеціальних об’єктових навчань і тренувань, а також надає навчальні, консультаційно-методичні та інформаційно-аналітичні послуги суб’єктам господарювання з розробки плануючої документації з цивільного захисту, навчання населення діям у надзвичайних, аварійних,несприятливих побутових або нестандартних ситуаціях та в умовах терористичних проявів.

Силами педагогічних працівників здійснюється методичний супровід відповідно до закріплених за ними підприємств, установ, організацій починаючи зі складання графіків проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, продовжуючи підготовчим періодом, періодом проведення та закінчуючи періодом розбору його результатів.

Педагогічний колектив майстрів виробничого навчання

Віталій Вікторович Степанов

Віталій Вікторович Степанов

майстер виробничого навчання

Олег Григорович Воронов

Олег Григорович Воронов

майстер виробничого навчання

Андрій Григорович Бурьян

Андрій Григорович Бурьян

Майстер виробничого навчання

Юрій Борисович Стрілець

Юрій Борисович Стрілець

Майстер виробничого навчання

Іван Миколайович Гаманець

Іван Миколайович Гаманець

Майстер Виробничого навчання

Графік консультацій майстрів виробничого навчання

Прізвище, ім’я та по батькові

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П’ятниця

Степанов Віталій Вікторович

 Телефон: 066-7554343

Стрілець Юрій Борисович

   Телефон: 066 603 28 82

Гаманець Іван Миколайович

 Телефон: 066 826 00 09

Бур’ян Андрій Григорович  

 Телефон: 099 976 67 37

Воронов Олег Григорович

  Телефон: 099 244 83 99

Консультації безпосередньо на об’єктах та в установах надаються за попередньою домовленістю.

Кожна п’ятниця за адресою вул. Привокзальна, 2 – надається консультаційно-методична допомога:

  • 1-ша – підприємства, установи, організації;
  • 2-га – комунальні підприємства;
  • 3-я – заклади охорони здоров’я;
  • 4-а – заклади освіти та культури.

Функціональне навчання

Функціональне навчання осіб керівного складу та фахівців органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування проводиться відповідно до державного замовлення за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для фінансування ДСНС.

Функціональне навчання суб’єктів господарювання проводиться за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

Постнова Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 р. № 819 “Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту” (зі змінами від 28 березня 2018 р. № 230 )

Категорія слухачів

Кількість годин за програмою

Вартість навчання

Особи, які очолюють об’єктові формування цивільного захисту (крім осіб, які очолюють структурні підрозділи територіальних формувань цивільного захисту)

годин
грн
коп

Інженерно-технічні працівники, які очолюють ланки, групи тощо з обслуговування захисних споруд цивільного захисту

годин
грн
коп

Особи, які входять до складу спеціалізованих служб та формувань цивільного захисту і які залучаються до організації та проведення робіт з дегазації, дезактивації територій і об’єктів, інших видів спеціальної обробки, дозиметричного контролю та радіаційно-хімічної розвідки

годин
грн
коп

Працівники чергово-диспетчерських служб місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і диспетчерських служб суб’єктів господарювання, у власності або у користуванні яких є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки

годин
грн
коп

Особи, відповідальні за роботу консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування

годин
грн
коп

Пакет документів для оформлення договору на навчання

Календарний план занять

на циклі практичної підготовки обласних та м. Суми курсів удосконалення керівних кадрів 2 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області у 2019 році

СІЧЕНЬ
29-311Відповідальні за роботу консультаційних пунктів Сумський район18
ЛЮТИЙ
04-062/1

Спец підготовка Особи, які залучаються СГ до проведення інструктажів, навчання…, пожежної  та техногенної безпеки (далі П та ТБ)

24
05-073Відповідальні за роботу консультаційних пунктів м. Білопілля18
18-205/3

Спец підготовка Особи, які залучаються СГ до проведення інструктажів, навчання…, П та ТБ (з-д «Насосенергомаш», СМНВО)

24
28-02.037

Спец підготовка Особи, які залучаються СГ до проведення інструктажів, навчання…, П та ТБ (Сумихімпром)

18
БЕРЕЗЕНЬ
14-168Спеціальна підготовка
Керівники навчальних груп з-д «Насосенергомаш»
24
21-239Спеціальна підготовка ОТГ
Керівники навчальних груп м. Краснопілля, м. Миропілля
24
28-3010Спеціальна підготовка
Керівники навчальних груп медичних закладів
24
КВІТЕНЬ
04-0611Спеціальна підготовка
Керівники навчальних груп з-д «Хімпром»
24
18-2012Спеціальна підготовка
Керівники навчальних груп «Теплокомуненерго»
24
25-2713Пости РХН, хіміки18
ТРАВЕНЬ
16-1814Спеціальна підготовка ОТГ
Керівники навчальних груп Тростянецький р-н
24
ЧЕРВЕНЬ
06-0815

Спеціальна підготовка ОТГ

Керівники навчальних груп Сумський р-н

24
СЕРПЕНЬ
15-1716Спеціальна підготовка ОТГ
Керівники навчальних груп м. Лебедин
24
ВЕРЕСЕНЬ
5-717Диспетчера18
12-1418

Спеціальна підготовка

Керівники навчальних груп медичних закладів

24
19-2119Інженери по обслуговуванню сховищ18
ЖОВТЕНЬ
03-0520

Спеціальна підготовка

Керівники навчальних груп комунальних установ

24
17-1921

Спеціальна підготовка ОТГ

Керівники навчальних груп Недригайлів

24
ЛИСТОПАД
21-2322

Спеціальна підготовка ОТГ

Керівники навчальних груп м. Охтирка

24
ГРУДЕНЬ
05-0723

Спеціальна підготовка ОТГ

Керівники навчальних груп м. Білопілля

24

Посадові особи, до обов’язків яких належить забезпечення виконання заходів пожежної безпеки

Підстава: Розпорядження голови ОДА від 04.12.2018 р. № 723 – ОД “Про затвердження плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області на 2019 рік з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту”.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» від 26.06.2013р. № 444.

З метою належної організації навчального процесу, за-безпечення послідовності теоретичного і практичного навчання на підприємствах, в установах та організаціях розробляються і ведуться планувальні, облікові та звітні документи.

Керівникам підприємств, закладів і організацій незалежно від форми власності необхідно розробити та погодити графікі проведення навчань і тренувань за наступною формою:

Пакет документів для оформлення договору на навчання

Спеціальна підготовка

осіб, які залучаються підприємствами, установами, організаціями до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки

 Відповідно до п. 1. Статті 40 Кодексу ЦЗ України навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях є обов’язковим і здійснюється в робочий час за рахунок коштів роботодавця за програмами підготовки населення діям у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.

Відповідно до п. 8 статті 20 Кодексу ЦЗ України до завдань і обов’язків суб’єкта господарювання в сфері цивільного захисту належить здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у чому числі техногенної та пожежної безпеки.

Відповідно до п. 15 розділу 2 Правил пожежної безпеки Україні, затверджених Наказом МВС України від 30.12.2014 року № 1417, усі працівники при прийнятті на роботу на робочому місці повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки (далі – протипожежні інструктажі).

Види протипожежних інструктажів, а також порядок організації та проведення протипожежних інструктажів встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 “Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях”.

Відповідно до п. 11 Постанови Кабінету міністрів України від 26.06.1013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», у разі прийняття на роботу особа за місцем роботи проходить інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Відповідно до п. 14 цієї постанови особи, що залучаються підприємствами, установами та організаціями (в тому числі на умовах договору) до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, зобов’язані пройти спеціальну підготовку на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності відповідно до вимог типового положення про них.

Спеціальна підготовка осіб, які залучаються підприємствами, установами, організаціями до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, здійснюється Територіальними курсами, Центрами на контрактній основі з підприємствами, установами, організаціями шляхом проведення короткострокових навчальних курсів у групах чисельністю від 5 до 30 осіб.

Наказ МВС України 16.10.2018 № 835 “Про затвердження Типового положення про територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності”

План-графік проведення занять з питань спеціальної підготовки в НМЦ ЦЗ та БЖД Сумської області у 2019 році
№ з/п Дата проведення занять Кількість слухачів Примітка
ЛЮТИЙ
1 04-06 8
2 11-13 11
БЕРЕЗЕНЬ
3 11-13 12
4 18-20 7
5 25-27 10 Шостка
КВІТЕНЬ
6 03-05 6 Конотоп
7 08-10 9
8 15-17 7
9 22-24 9
ТРАВЕНЬ
10 06-08 14
11 20-22 13
12 27-29 19
ЧЕРВЕНЬ
13 03-05 10
14 10-12 18
15 11-13 10 Шостка
16 18-20 7
17 24-26 12
СЕРПЕНЬ
18 21-23 24 Шостка
19 28-30 23
ВЕРЕСЕНЬ
20 02-04 17
21 09-11 13
22 10-12 10 Шостка
23 16-18 13
ЖОВТЕНЬ
24 01-03 10 Конотоп
25 08-10 10 Конотоп
26 21-23 10
27 22-24 10 Конотоп
28 28-30 13
ЛИСТОПАД
29 04-06 12
30 05-07 10 Конотоп
31 11-13 10
32 12-14 10 Конотоп
33 12-14 10 Шостка
34 18-20 13
35 25-27 14
ГРУДЕНЬ
36 06-08 5
Всього 419

Примітка: Графік проведення навчання приведений на випадок формування навчальних груп, у зв’язку з неповною комплектацією навчальних груп терміни проведення навчання можуть змінюватись. Інформацію щодо уточнення термінів навчання можна отримати на циклі практичної підготовки.

Категорія слухачів

Кількість годин за програмою

Вартість навчання

Особи, які залучаються підприємствами, установами, організаціями до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки

години
грн
коп

Пакет документів для оформлення договору на навчання

Навчання з питань пожежної безпеки

посадових осіб підприємств, установ та організацій та спеціальне навчання осіб, які залучаються до проведення занять за програмою навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки

Навчално-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області відповідно до Постанови КМ України від 26.06.2013 р. № 444 «Про Затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», наказу ДСНС України від 30.01.2015 № 49 “Про впорядкування питань погодження структурними підрозділами ДСНС України програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки” проводить навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій до обов’язків яких належить виконання і забезпечення виконання заходів пожежної безпеки та спеціальне навчання осіб, які залучаються підприємствами, установами та організаціями до проведення занять за програмою навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки.

ГРАФІК навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки в НМЦ ЦЗ та БЖД в Сумській області у 2019 році
№ з/п Дата проведення занять Кількість слухачів Примітка
СІЧЕНЬ
1 21-22 11
2 23-24 12
3 28-30 20
4 30.01-01.02 7
ЛЮТИЙ
5 04-05 19
6 12-13 10 Шостка
7 14-15 9
8 25-26 20
БЕРЕЗЕНЬ
9 05-07 13 Конотоп
10 14-15 15
11 18-20 20
12 27-28 7 Шостка
КВІТЕНЬ
13 01-02 22
14 09-11 10 Шостка
15 18-19 22
ТРАВЕНЬ
16 06-07 10 Шостка
17 13-14 22
18 27-28 28
ЧЕРВЕНЬ
19 06-07 8
20 10-12 28
21 18-19 9
ВЕРЕСЕНЬ
22 04-06 22
23 25-27 21
24 30.09-02.10 22
ЖОВТЕНЬ
25 08-09 10 Шостка
26 09-11 17
ЛИСТОПАД
27 07-08 11
28 19-21 10 Шостка
Всього 435

Примітка: Графік проведення навчання приведений на випадок формування навчальних груп, у зв’язку з неповною комплектацією навчальних груп терміни проведення навчання можуть змінюватись. Інформацію щодо уточнення термінів навчання можна отримати на циклі практичної підготовки.

Кількість годин за програмою

Вартість навчання

Посадові особи, до обов’язків яких належить виконання заходів пожежної безпеки

годин
грн
коп
години
грн
коп

Пакет документів для оформлення договору на навчання